Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
First Grade 12 24 Feb 18
3 Mar 18
Darley
5/192(cc) R Anuruddha 52* M Alexander 43 B Barnes 37 M Cape 28  
and 1/60 H Jamieson 32*  
def Brown Hill
138 CJ Inglis 46 P White 28  B Longhurst 4/35 H Jamieson 3/24 A Rajapaksha 2/15
Darley Park 
Third Grade 11 24 Feb 18
3 Mar 18
Buninyong
7/236(cc) S Sheppard 57 NP Sutcliffe 47* A Verma 28 R Sharp 27  T Cox 2/36 H Wheeler 2/62
def Darley
175 L Havelberg 35 H Wheeler 28 DJ Hynes 27  C Lavery 5/28 K Bodey 2/29 J Giri 2/37
Buninyong 
Second Grade SF 10 Mar 18
11 Mar 18
Darley
138 MJ Ward 31 M Ingvorsen 25  M Aikman 3/25 P Aikman 2/19 J Marson 2/20 S Allan 2/27
def by Ballarat-Redan
7/143 S Allan 61 P Aikman 25*  Da Locke 4/23 C Beaton 2/34
Russell Square Turf 
One Day C Grade 16 3 Mar 18 Darley
9/155(cc) CW Salisbury 41 S Cornford 27 T Gallagher 25  P Cunnington 3/15 S Kenny 3/31 B Pearce 2/53
def by BFB
192 D Bilbrough 55 B Ford 34 D Doolan 27  S Cornford 4/14 A Cox 4/44
Darley Civic Hub 
Under 12 9 16 Feb 18
23 Feb 18
Darley Roar
10/165 A Jones 46* R O'brien 35  BR Davies 2/12 Z McLeish 2/32
def by St Anthonys
2/215(cc) B Pepi 31* R Porritt 30* J Ramsey 28*  
Darley Park 
16U 2nd XI GF 17 Mar 18
18 Mar 18
Darley
9/168 R King 63 R Densley 40  C Shaw 3/13 R Fisher 3/50
def Buninyong
162 C Shaw 81 R Fisher 35  M Seager 5/11 HM Nash 2/9
White Flat 
14U 1st XI GF 17 Mar 18
18 Mar 18
Ballarat-Redan
2/128 J Drever 50* R Fisher 26  
def Darley
125 E Thewma 37 R Hoey 34  T Roberts 2/7 A Cutts 2/12 M Reardon 2/14
Brown Hill 
Under 14 7 17 Feb 18
24 Feb 18
Darley
89 A Jones 27  J Beeson 4/2 B Grambau 3/5
def by St Anthonys Green
128  A Jones 2/4 K Williams 2/12 T Powell 2/17
Masons Lane Reserve 
Major League T20 Cup GF 21 Jan 18 Napoleons-Sebastopol
9/108(cc) A Taylor 38 BJ Symons 30  C Beaton 3/10 M Cape 2/21
def by Darley
9/112(cc) M Cape 32  A Taylor 3/22 ND Chalmers 2/15 N Pantzidis 2/24
Alfredton Turf 
Under 10 14 24 Feb 18 St Anthonys Green
13/110  D Stewart 7/19 M Elmer 2/9 J Hodge 2/12
drew Darley Cubs
4/182 M Scott 37  A Lavanda 2/14
Arnold's Creek Nth East #2 
Under 10 14 24 Feb 18 St Anthonys Gold
6/153(cc)  A Goel 4/11
drew Darley Prowl
10/103(cc)  D Grambau 3/13 P Boon 2/8
Arnold's Creek Sth West #1